Inšpirácie

Niekoľko tipov, ako si vytvoriť krásnu fotoknihu

Spomienky sú cenné a fotokniha je prostriedkom, ako si ich uchovať navždy, prehľadne a dôstojne. Pri jej tvorbe by ste sa však mali držať niekoľkých zásad, aby bol výsledok taký, aký si prajete.

Zvoľte si tému a držte sa jej

Vaša fotokniha by mala mať jasnú tému, ku ktorej prispôsobite jej dizajn a ďalšie náležitosti. Vyvarujte sa toho, že fotky zo svadby ešte doplníte fotkami, ktoré vám zostali, alebo že fotoknihu zameranú na vaše cestovanie s partnerom doplníte o fotky, kde spolu nie ste. Fotokniha by mala mať jasnú tému a rozprávať príbeh. Neprerušujte jej rozprávanie.

Starostlivo vyberte fotografie a dbajte na ich kvalitu

Do fotoknihy si samozrejme vyberáme len tie najlepšie fotografie. Nepozerajte sa však len na to, či vám to na fotke pristane, ale aj na postupnosť fotografií vybraných do fotoknihy a na skupiny fotografií, ktoré majú niečo spoločné a môže im byť venovaná celá dvojstrana. V neposlednom rade sa tiež zamerajte na kvalitu fotografií, aby vás nezaskočilo, že na papieri vaše fotky nevyzerajú tak pekne, ako na monitore. Všeobecne pre fotoknihu nie sú príliš vhodné fotografie z mobilu, pretože nemajú potrebnú kvalitu.

Fotokniha krásna vo svojej jednoduchosti

Najväčšou chybou, ktorej sa ľudia dopúšťajú pri tvorbe fotoknihy, je prílišné preplnenie stránok fotkami a textom. V jednoduchosti je krása a u fotoknihy to platí na 100%. Vyberte iba tie najlepšie fotografie a nesnažte sa ich na stránku umiestniť príliš veľa. Máte nejakú fotku, na ktorú ste najviac pyšní? Potom sa jej nebojte venovať napríklad aj celú stránku. Ak sa zameriame na text, potom samozrejme môže vo fotoknihe byť. Napríklad dátumy majú isto svoj význam. Všeobecne sa však dá povedať, že čím menej ho bude, tým lepšie. Fotokniha by stále mala byť o krásnych fotografiách a touto príjemnou formou uchovávať spomienky pre vás i vašich blízkych. Nerušte jej rozprávanie, nechajte ju rozprávať príbeh fotkami.

Tvorba s ohľadom na farebnosť i atmosféru

Akonáhle budete vyberať skupiny fotiek, ktoré majú spoločne byť na jednej dvojstrane, zamerajte sa nielen na tému, ale najlepšie na farebnosť a atmosféru. Veľmi pôsobivo budú vedľa seba vyzerať fotky, ktoré k sebe ladia na prvý pohľad.

Share:

Leave a reply

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.