Životný štýl

Načerpajte inšpiráciu, ako vyšperkovať svoj interiér fotografiou na plátne

Obrazy sú typom dekorácie, ktorá dokáže celú miestnosť mimoriadne zútulniť a dodať jej špecifický ráz. Je to tak aj v prípade fotoobrazu, ktorý si môžete nechať potlačiť vlastnou fotografiou alebo motívom. Použitím takéhoto fotoobrazu získate originálny doplnok, ktorý bude mať veľkú hodnotu. V tomto článku nájdete zopár nápadov, ako sa s fotkami na plátne v byte popasovať.

Spomienky ako to najcennejšie

S fotoobrazmi si každý deň môžete pripomínať dôležité udalosti vášho života. Nechajte si vytlačiť na plátno obľúbenú fotografiu zo svadby alebo novorodenecké fotografie vašej ratolesti. Fotoobrazom sa tiež môžu stať fotografie z dovolenky alebo momentky, ktoré zachytili, ako sa vám plní váš veľký sen. Neobvyklým fotoobrazom môže byť napríklad snímka zo skoku padákom alebo z potápania sa pod morom. S takýmito fotografiami si budete stále pripomínať atmosféru týchto momentov.

Prvá výstava nadšeného fotografa

Každého amatérskeho fotografa poteší, keď uvidí svoje dielo na veľkom formáte. Nechajte si vytlačiť na plátno vašu fotografiu alebo prekvapte niekoho z rodiny tým, že necháte takto zvečniť jeho dielo. Krásne na plátne vynikajú fotografie prírody alebo portréty.

Panoráma z viacerých kusov

Keď už je reč o fotografiách prírody, veľmi obľúbeným formátom takýchto fotografií sú panorámy. Tie ale majú neobvyklý formát a bolo by ťažké ich vytlačiť na bežné plátno. Môžete však zvoliť originálne prevedenie – fotografiu rozdeliť na viac kusov a objednať si napríklad tri štvorcová plátna. Tie potom umiestnite vedľa seba s malými rozostupmi a vznikne originálny triplet.

Zdroj obrázku: pinterest.com

Veľa momentov na jednom plátne

Niekedy sa nemôžete rozhodnúť, ktorú fotografiu na plátno nechať vytlačiť , pretože máte viacero obľúbencov. Skúste vytvoriť koláž a nechať vytlačiť tú. Môžete na jeden fotoobraz dostať všetky vnúčatká alebo všetky veselé momenty zo súrodeneckého fotenia. Zaujímavé sú tiež koláže párových fotografií v priebehu rokov alebo napríklad fotografie detí v štýle ako šiel čas. Fotoobraz na stenu z koláže je v priestore veselší a jeho farebnosť bude priťahovať pohľady.

Alebo bez fotografie?

Na plátno sa síce väčšinou tlačia fotografie, ale môžete to skúsiť aj inak. Čo tak nechať si vytlačiť svoj obľúbený citát? Existuje možnosť nechať potlačiť plátno textom. Vytvoríte si tak svoj vlastný motivačný obraz, ktorý vám môže spríjemniť deň.

Obrazmi z fotiek môžete rozjasniť akúkoľvek izbu. Okrem bežných miest ako v obývacej izbe alebo v spálni môžete fotografie na plátne využiť aj na neobvyklých miestach. Môžu zdobiť pracovňu alebo ich môžete zakomponovať do detskej izby. Zaveste nad postieľky súrodencov ich fotografie z pôrodnice alebo im nechajte vytlačiť obľúbeného rozprávkového hrdinu. Obraz z vlastnej fotografie (či vami vybraným motívom) urobí totiž radosť aj tým najmenším.

 

 

Share:

Leave a reply

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.